Nurullah Celebi Kimdir?

Nurullah Celebi Kimdir?

Nurullah Celebi kim, hayat hikayesi, nereli, boyu, yaşı, gibi merak edilen bilgiler ile Oyuncu Nurullah Celebi biyografisi oluşturduk. İşte Recep İvedik 5 ve yeni ivedik 6 filminin oyuncusu hakkında merak edilenler.

Nurullah Celebi Kimdir?

Nurullah Celebi son senelerde rol aldığı sinema filmleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi muvaffak olmuştur. Peki aslen nereli? kaç yaşında? hangi sinema ve dizilerde rol almıştır? kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve yaşam öykü bilgileri.

İlk oyunculuk tecrübenini 2007 yılında rol aldığı Küçük Adımlar isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Aslen Düzce’li olan başarılı oyuncu daha sonra İpsiz Recep isimli dizi ile oyunculuk kariyerini sürdürmüştür. Boyu 1.58 santimetre, kilosu ise 95’tir. 1965 seneninde dünyaya gelmiştir, ancak doğum senesi gün ve ay olarak bilinemediği için burç bilgisine erişilememiştir. Düzce Ticaret Lisesi ve Anadolu Üniversitesi’nde eğitim görmüştür.

Düzce Belediyesi Medya – Yayın Birimi’nde çalışmalarını sürdürmüş bilhassa ekran severler tarafından Cem Yılmaz ile birlikte bulunduğu Galatasaray’ın Türk Telekom Arena Stadyumu tanıtım reklamı ile tanınmıştır. Asıl çıkışını ise Şahan Gökbakar ile beraber rol aldığı Recep İvedik sinema filmi serileri ile yakalamıştır.

Nurullah Celebi oynadığı diziler;

2014 – Bir Yusuf Masalı
2008 – İpsiz Recep – Nurullah
2007 – Küçük Adımlar

Nurullah Celebi oynadığı Filmler

2019 – Hayatta Olmaz – 2019
2019 – Recep İvedik 6 (Nurullah)
2017 – Recep İvedik 5 (Nurullah)
2014 – Recep İvedik 4 (Nurullah)

Nurullah Çelebi Fotoğrafları

Nurullah Celebi Yeni Film Fragmanı

Recep İvedik 6 Fragmanı izle
  • Gerçek adı: Nurullah Celebi
  • Doğum Tarihi: 1965 (54 yaşında)
  • Eğitim Durumu: Lisans
  • Meslek: Oyuncu
  • Mezuniyet: Anadolu Üniversitesi
  • Doğum yeri: Düzce

Nurullah Celebi İnstagram

Sosyal medya hesapları bulunan Nurullah Celebi instagram hesabı; @nurullahcelebi ulaşabilirsiniz. Facebook hesabı ise: nurullahcelebi8181 takip edebilirsiniz.

One thought on “Nurullah Celebi Kimdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir