dizitvgundemi lucifer 5.sezon izle

Netflix Lucifer 5.Sezon Ne Zaman Başlıyor?

Netflix, Lucifer 5. sezon bölümleriyle dizinin veda edeceğini açıkladığından beri hayranlar büyük bir sabırsızlıkla dizinin yeni sezonunu bekliyordu. Hayli hareketli bir 4. sezon sonrası büyük bir soru işaretiyle diziye ara vermiştik. Chloe ona karşı hislerini itiraf ettikten sonra Lucifer’ın mecburen cehenneme dönmesi ikili arasındaki ilişkiyi de askıya almıştı. Şimdi final için bazı ipuçları havada uçuşurken, yeni sezonun neler sunabileceğini de göz önünde bulundurma zamanı geldi.
Netflix dizi ve film platformunun sevilen yapımlarından Lucifer’ın 5. sezonunun ne zaman geleceği dizinin sevenleri tarafından çok merak edilmekteydi. Dizinin kendi resmi Facebook sayfasından yapılan paylaşımlara göre yeni sezon tarihi belli oldu. Peki Lucifer 5. sezon ne zaman ona bakalım;
Önce Fox’ta yayınlandı sonrasında Fox tarafından iptal edilen, ardından Netflix tarafından satın alınan dizi Lucifer hem Türkiye’de hem de dünyada sevilen diziler arasında bulunmakta. Dizinin 4. sezonu iki yıl önce yayınlanmıştı ve büyük bir merakta birakilarak ara verilmişti bunun yani sira 5. sezon tarihi de merakla bekleniyordu.
Lucifer’ın resmi Facebook sayfasından yapılan paylaşımla 5.sezonun ne zaman yayınlanacağı belli oldu.  Lucifer’ın 5. sezon fragmanı da izleyici ile buluştu
Lucifer’ın 5. sezonu 21 Ağustos’ta Netflix‘te olacak.
Önceki sezonlarda bir türlü Lucifer’a güvenemeyen Chloe sezon finalinde Lucifer’ın gerçek yüzünü görmüş. Yüzünü ilk kez gösterdiği karakter Dr. Linda’dan insanlar için ne kadar zor olabileceğini gören Lucifer bu kez temkinliydi ve zaman tanıdı dedektife. Chloe içinde kolay olmayan bu süreçe yani 4.sezonda Luci’yi daha iyi anlamaya başlayan dedektif tam onu sevmeye hazırken bu kez Eve çıkıp geldi. Eve dizide Lucifer’ın ilk sevgilisi, bizim Adem ile Havva hikayesinden tanıdığımız Havva oluyor aslında. Yani insanlığın başlamasına sebep olan ilk anne. Dizide güzel aynı zamanda sevimli olarak gösterilen Eve Lucifer’ın hayatını girer girmez altüst ediyor. Lucifer ise yıllardır beklediği sevgiyi Chloe’den bulamayınca Eve’nin aşkına karşılık veriyor. Bir süre sonra bu durumu kıskandırmak için yaptığını fark eden Luci Eve’den uzaklaşmaya başlıyor. Bu tema altında türlü türlü olaylar gelişiyor.

Lucifer bir DC Comics ürünü olan The Sandman’den türetilmiş bir yapım. Lucifer aslında emekli olmuş bir melek ve Cehennemin patronu olmasına rağmen görevinden istifa ederek, dünyaya geliyor ve Los Angeles’a yerleşiyor.Burada Lux isimli bir gece kulübü açar ve yine kendi türünden bir yardımcı ile işe başlar. Elbette o bir insan değildir ve tek derdi eğlenmektir.
Lucifer, dünyada ilk başlarda sadece eğleniyor olsa da bir süre sonra kendini bir cinayeti aydınlatmaya çalışırken bulacaktır. Burada aslında kendi karakterine ters düşmüş olacak.
Aşk,romantizm ve dramın bulunduğu dördüncü sezonda tam gaz devam eden polisiye olaylara da dikkat çekilmişti. Dizinin yeni sezonunda da yine bizim kahramanımız ve Chloe’nin maceralarına odaklanacağız.
Yeni sezonu henüz gelmeden bir sonraki sezon için de anlaşmaya varıldı.Bu Lucifer’in hayranları tarafından sevinilecek bir durum çünkü bir sezon daha anlaşıldı.
Normalde bölüm sayısı 10 oluyor ama güncellenerek Netflix Lucifer dizisinin 5. sezonunu uzatarak bölüm sayısını 16’ya çıkardı.

Tom Ellis (Lucifer Morningstar)
Lauren German (Chloe Decker)
Kevin Alejandro (Dan Espinoza)
D.B. Woodside (Amenadiel)
Lesley-Ann Brandt (Mazikeen)
Scarlett Estevez (Trixie)
Rachael Harris (Linda Martin)
Aimee Garcia (Ella Lopez)
Tricia Helfer (Charlotte)
Tom Welling (Marcus Pierce)
Inbar Lavi (Eve)
Kevin Rankin (Malcolm Graham)
Graham McTavish (Father Kinley)
Jeremiah Birkett (Lee)

Lucifer Dizisinin 5.Sezon Fragmanını Aşağıdan İzleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir