Kurşun 1.Bölüm

Kurşun 1. bölüm Fragmanı

Kurşun dizisi 1.bölümüyle 23 Ekim Çarşamba akşamı Fox TV ekranında başlıyor… Engin Altan Düzyatan, Burçin Terzioğlu, Sarp Akkaya ve Temiz Tüzünataç’ı buluşturan dizinin ilk bölümü merak ve heyecanla bekleniyor. Dizinin 1.bölümünden 3 yeni fragman yayınlandı.

Bir müddettir tanıtımları yapılan dizi 1970’li senelerde geçiyor ve hem hikayesi hem de oyuncu kadrosu ile yeni sezonun en dikkat çeken yapımları arasında bulunuyor.

Hayatı süresince adalete inanmış ve adaletin peşinden gitmiş olan Cumhuriyet Savcısı Orhan Atmaca, büyük bir davanın peşinden gitmeye karar verir.

Kurşun 1. Bölüm Fragmanları

Kurşun 1.Bölüm 3.Fragmanı izle

Mebus erkek çocuğunu, cinayet kuşkulusu olarak gözaltına aldırır. Ancak bu dava, önceden baktığı davalara pek benzemez. Bu davanın başlangıcında araştırmacı basın mensubu Leyla Devrim ile yolları kesişir. Savcı Orhan Atmaca gibi o da bu cinayetin arkasından gerçekleri ortaya çıkarmak için çalışmaktadır. Aynı olay, iki karakteri yan yana getirir.

Kurşun Dizisi Fragmanları 1.Bölüm 1.Fragmanı izle

Savcı Orhan Atmaca’nın davadan çekilmesini isteyen karanlık dünyanın insanları, onu mahkemeden vazgeçirmek için ellerinden geleni ardına koymamaya kararlıdırlar. Lakin Orhan Atmaca, ne olursa olsun, adaletin yerini bulması, suçlunun hak ettiği cezayı çekmesi için direnecektir. Leyla Devrim ise, kimsenin görmediğini, kimsenin sormaya cesaret edemediği sualleri sorarak, Orhan Atmaca ile aynı yoldan yürümeye kararlıdır.

Kurşun 1.Bölüm 2.Fragmanı izle

İşin arkasındaki karanlık dünya Orhan Atmaca’yı sevdikleriyle, hayatıyla tehdit ederken Orhan Atmaca’nın önünde iki tercih vardır. Sonuna kadar adaletin peşinden gitmek veyahut diğer herkes gibi saklanmak ve davadan kaçmak.
Bu keskin viraj, Orhan Atmaca’nın, Leyla Devrim’in ve çevrenindeki tüm insanların hayatlarını geri dönülmez biçimde değiştirecektir.

BÜYÜK BİR HAZIRLIK SÜRECİ YAŞANDI

Tasarım süreci 1 sene öncesine dayanan projenin prodüksiyon evresinde, 100 kişilik sanat ve dekor ekibi 4 ay süresince titizlikle çalıştı. 15 kişilik kostüm ekibi, 3 ay gibi kısa müddette tasarımını da yaptıkları 2000 parça kıyafetin dikimini gerçekleştirdi. 3000 metre karelik alanda 70’ler dokusundaki semtin yapımı için 3,5 ton boya, 6 bin demir profil, 1000 metre kumaş, 40 metreküp ahşap kullanıldı.

Dizi için 1970‘lere ait onlarca film izlenip bir çok arşiv araştırmaları gerçekleştirildi. İle ilgili uzman müracaat etmeler eşliğinde Türk dizilerinden önceden kullanılmayan CGI efekt tasarımları yapıldı.

Kamera arkasında yaşanan heyecan verici ve merak uyandıran diğer ayrıntıları ise projenin tasarım ve yapımcılığını üstlenen Gül Oğuz şöyle anlattı:

“Kıyısından da olsa yakaladığım bir dönem 70’ler. Dönemin renkli atmosferine bir şekilde şahit olduğum için bu senelerin samimiyetini, kendine has dokusunu kuvvetli bir hikaye ile ekrana taşımak istedim. Var olan projelerden daha değişik bir soluk getireceğini düşünüyorum. Geçtiği dönem, kostümler ve o yılların canlı renkleri ile bu farkın izleyiciyi cezbedeceğini, karşılığını bulacağını düşünüyorum.”

Kurşun Dizisi Leyla Devrim Karakteri Kimdir?

3 thoughts on “Kurşun 1. bölüm Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir