Fi Dizisi Oyuncuları Konusu ve Fragmanı

Fi Dizisi Oyuncuları Konusu ve Fragmanı

İlk olarak internet üzerinden yayınlanan bunun yanı sıra final olduktan bir süre sonra da Show TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan Fi dizisi ilk çıktığı andan itibaren sosyal medyanın gündemine tam oturdu. Hem senaryosu hem de oyuncu kadrosu ile oldukça başarılı bir yapım olan bu dizi, Azra Kohen’in Fi, Çi, Pi adlı eserlerinden uyarlanan bir Türk Gerilim ve psikolojik internet dizisidir. Azra Kohen’in çok satan kitap üçlemesinden ilki olan bu Fi dizisinin başrollerini ise Ozan Güven ve Serenay Sarıkaya paylaşıyor. Türk dizi sektörünün dinamiklerini kökünden değiştiren Fi dizisinin konusu nedir? ve Oyuncu kadrosunda kimler var? Makalemizde bunlara yer vereceğiz.
Azra Kohen’in en çok satan kitap üçlemesi Fi, Çi, Pi’den ilki olan Fi dijital olan ortamlarda hayatımıza ilk olarak girdi. Yayınlandığı ilk andan itibaren oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip olan ve sevilen bu dizi psikolojik gerilim türünde ve sürükleyiciliğiyle bilinmekte. Oyuncuların karakterlere yansıttığı başarı ise ayrı bir önem konusu yani karakterlerini çok iyi canlandırıyorlar. İnternet ortamında final yaptıktan bir süre sonra da Show TV ekranlarında her hafta yayınlanan Fi dizisi bitmesine rağmen hala da yüksek derecede izleyen kitleye sahip olmay devam ediyor. Peki Fi dizisi neden bu kadar popüler oldu ve de sevildi? Fi dizisinin konusu ve içeriği nedir? ve Oyuncu kadrosunda kimler bulunuyor? Bakalım;

Fİ DİZİSİ KONUSU

Ülkenin en tanınmış psikiyatristlerinden olan Can Manay’ın yolu, genç ve güzel olan balerin Duru ile kesişir. Can, müzisyen olan sevgilisi Deniz’le beraber yaşayan Duru’nun o muhteşem güzelliği karşısında adeta büyülenir. Duru’nun bu nefes kesen gösterisinin damga vuracağı o bölümde Can, Duru’nun kalbini kazanma gibi bir karar alır.
Evet Bir adam bir kadını sever ve de dünya değişir. Ama hayatı kökten değiştiren olan aşkı değil, aşkına ulaşabilmek için cesaret edebildikleridir yani ne yaptığıdır.O kişiye duyduğu aşkın acımasızlığında öylesine büyük fırtınalar başlatır ki herşeyin sonunda ise dokunduğu her şeyi yıkar. Ve bazen hayatın kendini yenilemesi için ilk önce tüm her şeyin yıkılması şarttır. Büyük bir tutkunun peşinden koşanların, yanma pahasına bile olsa ateşe uçanların ve acıdan geçerek kendi gerçeğine ulaşanların hikayesidir.
Yapımcılığını Ay Yapım’ın, yönetmenliğini Mert Baykal’ın üstlendiği, Azra Kohen’in çok-satan Fİ-Çİ-Pİ üçlemesinden uyarlayarak Özlem Yücel ve Nüket Bıçakçı’nın senaryolaştırdığı Fi dizisi, TV’de ilk kez Show TV’de ekranlarına geldi. Türkiye’de dizi sektörünün tüm dinamiklerini değiştiren, dizi yapımı ve yayını konusunda yepyeni bir çağın öncüsü olmuş dizide Ozan Güven,Serenay Sarıkaya, Büşra Develi gibi başarılı oyuncular yer alıyor.

Fİ DİZİSİ OYUNCU KADROSU

 • OZAN GÜVEN yani, (CAN MANAY)
  Güçlü,kontrollü ve çok zeki bir psikologdur Can Manay. Açlığını çektiği her şeyin peşine düşme cesareti gösterebilen,eşsiz bir avcı ve nadir bulunur bir erkek.
 • SERENAY SARIKAYA yani (DURU DURULAY)
  Dansı şiire çeviren yeteneği Ve sarsıcı güzelliği ile konservatuarın en gözde dansçılarından biri Duru. İncecik zarafetine çelişkide parlayan güçlü varlığı ile birlikte herkesin dikkatini çekerken o adeta kendini yakan bir alevdir.
 • MEHMET GÜNSÜR yani,(DENİZ SARIZEYBEK)
  Müziğin kendi ritmini bir sancı gibi bedeninde dahi hissedebilen nadir bulunan bir dehadır.
 • BERRAK TÜZÜNATAÇ yani, (ÖZGE EGELİ)
  Dengenin herkes için yaşama gelebilmesi için yola çıkmış,varlığını adalete adamış vazgeçmez bir savaşçıdır Özge. Koşullar ne olursa olsun önemli değil ama seçimleri daima hayatın yanındadır.
 • BÜŞRA DEVELİ yani,(BİLGE GÖRGÜN)
  Zekanın kalesi ve sağlamlığın abidesidir Bilge. Bütün her şeye rağmen kendi olabilmiş, hayatın şansızlıklarına, bakıma muhtaç abisine kol kanat germenin zorluklarına dayanmış ve müthiş zekası ile kendi küllerinden tekrar var olabilmiştir.

Fi Dizisinin Fragmanını Aşağıdan İzleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir