Eski Yarışma Programı HUGO

Hugo oyunu özellikle bir nesilin en popüler Televizyon yarışma programları arasında yer alıyordu. Özellikle 1990’larda çocuk olanlar Hugo yarışma programı ile büyüdüler desek yeridir. Tolga Abi olarak bilinen Hugo yarışma programı sunucusu Tolga Gariboğlu popüler yarışma programı ile çocukların oyun kahramanı Hugo oyunlarını Türkiye’ye sevdirdi.

Tolga Gariboğlu Kimdir?

Tolga Abi Kimdir?

1995 yılında Konsensus adlı şirketini kurdu. 2008 yolunda 5’e Gidenden Akıllı Mısın? isimli bir yarışma programı hazırlayıp sunan Gariboğlu halen çocuklara yönelik dergi yayıncılığı, yerli ve yabancı formatlarla ilgili TV yapımcılığı, çocuk ve ebeveyn kitlelere yönelik danışmanlık, aktivite yönetimi ve kreatif ajans çalışmalarını bir arada yürütüyor. Ayrıca 2001 yılında Tolga Abi markasıyla kurduğu anaokulu, 2-6 yaş grubu çocuklara hizmet veriyor.

Hugo oyunu sevilen sunucu Tolga Gariboğlu tarafından eğlenceli olarak yayın hayatına senelerce devam etmiştir.

Tolga Abi Son Hali

Hugo Oyunu

Hugo oyun karakterleri; Hugolina, Rit, Rot ve Rut’u Cadı Sila’dan kurtarmaya çalışmakta; efsane oyun karakteri Hugo’yu yönlendirerek zorlu oyun parkurlarında yarışıyoruz. Hugo’nunda dediği gibi Haydi Çu Çuflayalım!

“Şimdi nereye çufçufluyoruz?”

Hugo Tren Oyunu ile başlayan serüven, Tropik Ada, Su aLtı gibi bir çok oyun seçenekleri ile gelmekte. Hugo’yu çeşitli maceralarda telefonumuzun 2, 4 ve 6 tuşlarıyla sağa sola veya yukarı yönlendirirdik. Artık telefon hatlarında yaşanan gecikmelerden mi, yoksa ne yaptığını bilmeyen çocukların beceriksizliğinden mi bilinmez, Hugo en basit engellere takılır, kayaların altında kalır, uçurumlardan fırlar giderdi. Yarışmacılar “Tolga abi ben basıyorum basıyorum Hugo gitmiyor!” diye.

Hugo ve Ailesi

Türk televizyonlarının ilk ve en popüler çocuk programıydı. 1993 yılında yayına başlayan programın sunucusu Tolga Gariboğlu da bu dönemde en az Hugo kadar popüler olmuştu.

0 900’lü hatlarla tanıştığımız yıllardı, bu numaraların nice ailelerin ocağına incir ağacı diktiği sürekli anlatılırdı. O zamanlar 0 900 hatları aramak oldukça pahalı ve fiyatlandırması yüksek olan bir çağı türüydü. O zamanlar TV bilgisayar oyunu olarak Hugo karakteri ile tanışan çocuklar şimdilerde ise ise nostarji olarak Hugo oyunlarını anmakta.

1996 Kanal 6 Hugo ve Tolga Abi

Hugo Tolga Abi izle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir