Eltilerin Savaşı Konusu Ne Oyuncuları Kimler?

Eltilerin Savaşı filmi konusu nedir? Eltilerin Savaşı oyuncuları ve Eltilerin Savaşı özeti

Sinemaseverlerin beğenisini toplayan Eltilerin Savaşı filmi gişede büyük ilgi görüyor, sinema izleyicilerinden oldukça güzel geri dönüşler alan Eltilerin Savaşı filmi kısa sürede gişede iyi bir hasılat elde etti.
Vizyona girdiği ilk üç günde 586 bin 946 kişi tarafından izlenen Eltilerin Savaşı filmi, beyaz perdede baya büyük  beğeni topladı. Eltilerin Savaşı filmini izleyecek olanların merak ettiği Eltilerin Savaşı konusu nedir, Eltilerin Savaşı oyuncuları kimler ve Eltilerin Savaşı özeti gibi konuları inceliyoruz.

ELTİLERİN SAVAŞI OYUNCULARI VE KADROSU;
Eltilerin Savaşı Yönetmeni: Onur Bilgetay
Eltilerin Savaşı Oyuncuları: Gupse Özay, Merve Dizdar, Ferit Aktuğ, Uraz Kaygılaroğlu, Füsun Demirel
Eltilerin Savaşı Türü: Komedi
Eltilerin Savaşı Yapım Yılı: 2020 (118 dk)
Eltilerin Savaşı Vizyon Tarihi: 31 Ocak 2020 Cuma
Eltilerin Savaşı Senaryo: Gupse Özay

Eltilerin Savaşı Filminin Özeti;
Türk yapımı olan film 31 Ocak 2020’de sinemalarda vizyona girdi. Yönetmenliğini Onur Bilgetay’ın yaptığı filmin senaryosunu ise daha önce Deliha serisini yazan Gupse Özay kaleme alıyor. Yapımcılığını Muzaffer Yıldırım’ın yaptığı film Nulook tarafından hazırlandı. Komedi türündeki yerli filmin başrollerinde Gupse Özay, Merve Dizdar, Uraz Kaygılaroğlu ve Ferit Aktuğ yer alıyor. Filmin müziklerini ise Mutlu ol Yeter dizisinden tanıdığımız Barış Diri hazırladı. Film İMDb’de 5,8 lik puana sahip oldu. Film 3 Temmuz 2020’de Netflix’te yayınlandı ve çok kısa sürede Netflix Top 10’a yer almayı başardı.

Birbiri ardına evlenen iki elti Sultan (Gupse Özay) ve Gizem (Merve Dizdar), tesadüf bu ya bir apartman da karşı karşıya olan dairelerde oturmaya başlarlar. Eşleri Selim (Ferit Aktuğ) ve Fatih (Uraz Kaygılaroğlu)’i her sabah birlikte uğurlar akşamda birlikte karşılarlar karşılıklı birbirlerine gıcık verirler, kapıda eşlerine yemek yedirirler. Sultan, eltisi Gizem’i kıskandırmak için elindeki her türlü şeyi kullandığı gibi Gizem’i esnafa ve komşulara da kötü olarak gösteriyor. Bu duruma seyirci kalmayan Gizem’de karşı atağa geçip Sultan’ın bir tık önüne geçmeye çalışmakta. Kayınvalideleri büyük evi ilk doğum yapan geline vereceğini söyleyince ikili arasında önce hamile kalma yarışı başlar.İki elti arasındaki tatlı ve eğlenceli rekabetin, dillere plesenk olacak replikler ve şarkılarla beyazperdeye yansıdığı film, sosyal medyanın günlük hayata kattığı renkleri de kahkaha dolu bir senaryoyla izleyiciye aktarıyor. Sadece kadınların değil, aile içindeki erkeklerin de dünyasının kapılarını aralayacak olan filmde, 2 kardeş olan Selim ve Fatih’in, eltilerin savaş rüzgarına kapılma hikayesi de beyazperdeye eğlenceli bir dille yansıyor. Filmde, Sultan ve Gizem’in sosyal medya düşkünlükleri, evlilik anlayışları, aile kurarken yaşadıkları ilginç olayların Selim ve Fatih’i nasıl etkiledikleri eğlenceli bir dille ele alınıyor.

Gizem ve Sultan elti olan iki genç kadın, sosyal medyaya olan bağlılıklarıyla biliniyor, Gizem ve Sultan’ın evlilik anlayışı çok farklıdır. İki kadın birbirleriyle sonsuz bir rekabete giriyor. İkili arasında yaşanan ufak tefek atışmalar bir süre sonra yerini tatlı bir rekabete bırakmakta. Birbirlerinin yaptıklarından hiç geri kalmayan eltiler, sürekli birbirlerinin yaptığı şeyleri yapıyor, sonunda kendilerini eğlenceli bir savaşın içinde buluyor. Kardeş olan Selim ve Fatih de bir süre sonra eşleri arasında yaşanan bu rekabet rüzgarına kapılır. Sosyal medyaya düşkünlükleri ile bilinen Gizem ve Sultan’ın evlilik hayatlarına odaklanılan bu filmde, iki eltinin yarış içindeyken eşleri Selim ve Fatih’i nasıl etkiledikleri gözler önüne seriliyor. Kaleyi fet etmek için ise kayınvalideleri üzerine çalışmaktadırlar. Bilirler ki kayınvalide en çok hangisini severse o maç da öne geçmiş olacaktır. Kayın validenin kendisine ilk torun veren gelinine torun şerefine oldukça büyük ve lüks bir ev hediye edeceğini söylemesiyle Eltilerin Savaşı daha da kızışır. Rekebetin kızışması ile kocalarının da aklına girerek onları da bu rekabete dahil ederler ve herş ey daha da komik bir hale girer.
Yönetmen koltuğunda Onur Bilgetay’ın oturduğu filmin senaryosunu, başrolde de yer alan Gupse Özay kaleme alıyor. Filmin kadrosunda Özay’a, Merve Dizdar, Ferit Aktuğ ve Uraz Kaygılaroğlu eşlik ediyor.

Filmin Fragmanı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir