Diriliş Ertuğrul Konusu, Oyuncuları ve Fragmanı

Diriliş Ertuğrul Konusu, Oyuncuları ve Fragmanı

Diriliş Ertuğrul dizisinin oyuncuları kimdir? İşte Diriliş Ertuğrul yeni sezon oyuncu kadrosu ve Diriliş Ertuğrul Dizinin Konusuna bu makalemizde bakacağız.
Diriliş Ertuğrul dizisinin oyuncuları kimdir sorusu birçok dizi sever tarafından baya merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı.Bu sorulara açıklık getireceğiz. Dizinin yeni sezonunda oyuncu kadrosunda yer alan isimler birçok izleyici tarafından oldukça dikkat çekmeyi başarmıştı Peki, Diriliş Ertuğrul dizisinin oyuncuları kimdir? Gelelim, Diriliş Ertuğrul yeni sezondaki oyuncu kadrosuna ve konusuna.

Diriliş Ertuğrul yeni sezon oyuncu kadrosu, diziyi yakından takip eden vatandaşlar tarafından çok araştırılmaya başlandı. Baş rolünde Engin Altan Düzyatan’ın rol aldığı dizinin bu yeni sezonunda, birçok yeni oyuncu kadroya dahil oldu. Diriliş Ertuğrul oyuncuları diziyi yakından takip eden kişilerin merakına neden oldu.
Diriliş: Diriliş Ertuğrul dizisi, 2014 yılında seyircisiyle buluşan bir dizidir. Yayınlandığı ilk günden bu yana büyük bir ilgiyle takip edilen bu dizinin yapımcılığını Tekden Film yapmakta. Trt1 ekranlarından yayınlanan ve her hafta reyting sıralamasında liderliğe oturan dizinin senaristi ise Mehmet Bozdağdır. Diriliş: Ertuğrul dizisinin yönetmen koltuğunda ise Metin Günay oturuyor. Trt1’in başarılı yapımlarından olan Diriliş: Ertuğrul’da pek çok farklı kıyafet ile başarılı bir yapım ekibi göze çarpıyor. Bu ekip her haftaya özel olarak hazırlanarak milyonları ekrana kilitlemeyi başarıyor.
Diriliş: Ertuğrul dizisi ise çok güzel ve geniş oyuncu kadrosuyla da büyük bir ilgi topladı. İlk sezonundan bu yana sürekli olarak usta isimlerin ve çok beğenilen yüzlerin yer aldığı dizinin baş rolünde başarılı oyuncu Engin Altan Düzyatan bulunmakta. Engin Altan Düzyatan, başrolü Kaan Taşaner, Esra Bilgiç, Didem Balçın ve Hülya Darcan’la paylaşıyor. Dizinin merakla beklenen ilk bölümü ise10 Aralık 2014’te yayınlanmıştı. İlk bölümüyle o hafta reyting sıralamasında 1. olan bu dizi, 2015 yılında “en iyi dizi” ödülüne layık görüldü ve 2016 yılında da “en iyi dizi” dalında ‘Altın Kelebek’ ödülünü almış bulunmakta.


Dizinin ilk sezon hikâyesi 13. yüzyılda Kayı boyunun Tapınak Şövalyeleri’ne karşı olan mücadelelerini,zorluklarını konu almaktadır. Dizinin ikinci sezon hikâyesi ise 13. yüzyılın ortalarında yine Kayı boyunun bu sefer farklı bir yere yani Moğollar’a karşı olan mücadelelerini konu almaktadır. Üçüncü sezonda ise 13. yüzyılın ortalarında Söğüt ‘e yerleşen Kayı Boyu Ertuğrul Bey önderliğinde Bizans İmparatorluğu ve Çavdaroğulları Obasına karşı ciddi mücadele edeceklerdir. Dizi için 6 ay a kadar uzanan bir sürede hazırlık yapılmıştır. Oyuncuların tamamına at binicilik dersleri verilirken, erkek oyunculara ise kılıç kullanma dersleri verildi diziden önce.
Yani Bu Dizinin kısaca konusu;
Akdeniz, Balkanlar,Karadeniz Kafkasya ve Mezopotamya yeni sahibini ararken, kahramanımız Ertuğrul da, 400 çadırlık obasına yeni bir yurt arayışındaydı.
Türkmen ve Moğollar beylerini yenerek, Kayı boyuna da bir yurt veren Ertuğrul ise böylece Osmanlı Devleti’nin kuruluş sırrını da kendi hikayesinde böylece gizleyebilmiş oldu İşte bu dizi destansı hikayeyi ekrana getirdi.

Oyuncu Kadrosuna ve Canlandırdığı Karakterlere Bakalım;

Engin Altan Düzyatan-Ertuğrul Gazi
Kaan Taşaner-Gündoğdu Bey
Hülya Darcan-Hayme Ana
Ilker Aksum-Zangoç,Dragos
Hande Soral-Ilbilge Hatun
Cemal Hünal-Komutan Ares-Ahmet Alp
Burak Hakkı-1.Alaeddin Keykubad
Kürşat Alnıaçık-Ural Bey
Cem Uçan-Aliyar Bey
Didem Balçın-Selcan Hatun
Esra Bilgiç-Halime Hatun
Çağdaş Onur Öztürk-Vasillus
Cengiz Coşkun-Turgut Alp
Nurettin Sönmez-Bamsı Beyrek
Cavit Çetin-Doğan Alp
Uğur Güneş-Tuğtekin Bey
Serdar Gökhan-Süleyman Şah

Diriliş Ertuğrul Fragmanı Aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir