Burçin Terzioğlu kimdir?

Burçin Terzioğlu kimdir?

Kurşun dizisi bu akşam ilk bölüm ile seyirci ile buluşuyor. Başrollerinde Engin Altan Düzyatan ve Burçin Terzioğlu’nun bulunduğu dizide Burçin Terzioğlu, Leyla Devrim karakterine hayat veriyor. 1970’li senelerde geçen dizide Leyla Devrim dik durmasını bilen ayakları yere basan bir gazeteciyi canlandıracak.

Leyla Devrim

Leyla, annesi ve babası ile mutlu bir hayat yaşarken babası tarafından ayrılınmış, annesi ile büyümüş bir kadın. Babası yüzünden aşık olmaktan korkan, tek başına olmanın gücüne sığınan dik, omurgalı bir basın mensubu. Gücü sadece kaleminden gelmiyor, serüvenin ortasına atılarak, katillerin peşine düşerek gözünü karartıyor. Zira Leyla bu hikayedeki kuvvetli kadınların temsili. Ekranlarda görmeye alışık olduğumuz kurtarıcısını bekleyen, bir erkeğin gücüne, desteğine sığınan biri değil. Leyla Devrim, içimizden bir kadın; içimizde gizli o güçlü kadın.

Kurşun 1. Bölüm Fragmanı izle

Burçin Terzioğlu Kimdir?

Kurşun Dizisi Leyla Karakteri Kimdir?

İstanbul’da dünyaya gelen Burçin Terzioğlu, oyunculuk kariyerine küçüklük senelerinde bulunduğu sinema filmleriyle başlamıştır. Semtin Muhtarları dizisinde hayat verdiği “Sembol” karakteriyle ilk kez TV izleyicisinin rağmene çıkan Terzioğlu, hemen peşinden sırasıyla “Kınalı Kar”, “Kadın İsterse”, “Fırtına”, Ey Aşk Nerdesin”, “Ezel”, “Acıma” dizilerinde oynamıştır. Ayşegül karakteriyle rol aldığı “Poyraz Karayel” dizisinde 3 sezon süresince başta Altın Kelebek ve Magazin Gazetecileri Derneği olmak üzere bir hayli üniversite tarafından En İyi Kadın Oyuncu ödüllerine layık bulunmuştur. Son olarak Türkiye’nin ilk Netflix dizisi “Hakan:Muhafız”’da “Düş” karakterini canlandıran Burçin Terzioğlu, Kasım ayında vizyona girecek olan “Güzelliğin Portresi” isimli gerilim türündeki sinema filminde “Nisan” karakteriyle başrolde bulunmuştur.

1980 seneninde dünyaya gelen Burçin Terzioğlu’nun babası Yılmaz Terzioğlu oyuncu ve prodüksiyon amiri, annesi ise hane hanımıdır. 3 kardeşi bulunan başarılı oyuncunun abisi Bülent Terzioğlu görüntü yönetmeni, ablası Buket Terzioğlu ise yönetmendir. 2013 seneninde annesi Makbule Terzioğlu’nu kalp yetmezliğinden kaybetmiştir.

Sinemacı bir ailenin çocuğu olan Burçin Terzioğlu bunun tesiriyle daha 5 yaşındayken sinema dünyasına giriş yapmıştır. Öncelikle 1985 seneninde yayımlanan “Patron Duymasın” isimli filmde yardımcı karakter olarak bulunmuş daha sonra ise sırasıyla 1986’da “Perihan Abla”, 1992’de “Semtin Muhtarları”, 1999’da “Yılan Hikayesi”, 2001’de “Çiçek Taksi” ve 2014 seneninde ise “Kadın İsterse” gibi öne çıkan dizilerde oynamıştır.

Birçok tanınmış oyuncu gibi o da Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim görmüştür. 2006 seneninde yayımlanan “Fırtına” dizisinde “Zeynep Dalcı” karakterine hayat vermiş, bu dizinin setinde tanıştığı oyuncu Murat Yıldırım ile 2008 seneninde dünya evine girmiştir. Ancak 2014 seneninde bu evliliğine bitirmiştir. Murat Yıldırım daha sonra yaptığı izahta iki tarafın beklentilerinin uyuşmaması dolayısıyla ayrılma kararı aldıklarını belirtmiştir. 2009 seneninde Türkiye’de izlenme rekorları kıran “Ezel” dizisinde de rol almıştır. 2016 yılında Altın Kelebek En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

Burçin Terzioğlu bir röportajında erken yaşta sinema sektörüne adım atmasının eğitimini etkilediğini, çocuğu olsa sete götürmeyeceğini, setlere hiçbir zaman geç gitmediğini, fazla titiz olduğunu ve yüksek sesle tartışmaya dayanamayarak o ortamı ayrıldığını belirtmiştir.

Burçin Terzioğlu Nereli?

2015 seneninde kendisi gibi oyuncu olan İlker Kaleli ile aşk yaşamaya başlayan başarılı oyuncu Burçin Terzioğlu aslen Trabzon Oflu’dur.

Burçin Terzioğlu Fotoğrafları

Burçin Terzioğlu Dizileri ve Filmleri

Poyraz Karayel
Merhamet
Bana Bunlarla Gel
Ey Aşk Nerdesin
Ezel
Azad
Fırtına
Aliye

Burçin Terzioğlu Burcu Nedir?

Burçin Terzioğlu burcu balıktır.

Burçin Terzioğlu Kaç Yaşında?

Burçin Terzioğlu 1980 doğumlu. 03.09.1980 tarihinde Trabzon’da dünyaya gelmiştir. Burçin Terzioğlu yaşı 39’dur.

Burçin Terzioğlu Sevgilisi ve Eşi Kimdir?

 İlker Kaleli ve Burçin Terzioğlu, 3 yıl boyunca yaşadıkları aşkla adlarından söz ettirmişti. Ancak Kaleli ve Terzioğlu, geçen aralık ayında ilişkilerini sonlandırma kararı almış.

Burçin Terzioğlu Boyu

Burçin Terzioğlu 1.60cm boyunda.

Burçin Terzioğlu İnstagram

3 thoughts on “Burçin Terzioğlu kimdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir