Baraj Dizisi 3.Bölüm Fragman

BARAJ’ dizisi; üç farklı bireyin kendi söyledikleri yalanları ile duyguları arasında sıkışıp kaldıkları büyük bir aşkı konu alıyor.

Hikâye işe bir baraj inşaatında çalışan sert, disiplinli ve yalnız ustabaşı Nazım ile başlıyor. Nazım; geçmişinde yaşadığı kötü bir olaydan dolayı yüzünün yarısı ciddi derece de yaralanmış ve Nazım içine kapanık biridir. İnsanlarla iletişim kurmaktan kaçınır. Bir internet sitesinden yüzünü hiç görmediği Nehir ile tanışıp yazışmaktadır. Onunla yazışmak yalnızlığını unutturmuştur. Bir gün Nehir kendi fotoğrafını Nazım’a gönderir. Nehir, genç ve çok güzel bir kadındır. Nazım, yüzündeki yaradan dolayı kendi fotoğrafını göndermeye çekinir. Ama Nehir ısrarcıdır sürekli Nazımdan fotoğraf ister. Nazım onunla yazışmayı ve hissettirdiklerini kaybetmek istemez. Anlık bir kararla İstanbul’un şaşalı hayatından baraj inşaatına sürgün gönderilmiş yakışıklı üstelik çapkın bir genç olan Tarık’ın fotoğrafını gönderir hikaye burada başlıyor.
Nehir, Tarık’ı çok beğenir ve yanına geleceğini yazar. Nazım hiç anlaşamadığı ukala ve kendini beğenmiş Tarık’tan birkaç günlüğüne yerine geçmesini ve Nehir gidene kadar durumu idare etmesini ister. Tarık bunu yapacaktır. Ama karşılığında Nazım’dan istediği şey Nazım için işleri baya karıştıracaktır. Üstelik Nehir’in de büyük bir sırrı vardır. Nehir bir dolandırıcıdır.Herkesle evlenip altınları,paraları, kredi kartlarını alıp adamı terketmekde.

Feyyaz Duman / Nazım
Nazım 40-45 yaşları arasında, sert bir mizaca sahip, saçları ve sakallarına hafif hafif beyazlıklar düşmüş çok olgun biridir. Bir baraj inşaatında ustabaşı olarak çalışmakta.Disiplinli, tavizsiz, içine kapanık birisidir.Çok az konuşur. Nazım’ın Geçmişi hakkında kimse bir şey bilmiyor. Sert ve içine kapanık dünyasına yolda bulduğu ve yaralarını iyileştirdiği bir yavru köpek yoldaş olmuştur onunla yaşıyor,
Ama kendini çok iyi hissettiği zamanlar bir internet sitesinden yazıştığı Nehir ile geçirdiği zamanlardır. Duygu kurduğu bu kadının fotoğrafını göndermesiyle içinden çıkılması çok zor bir duruma girer. Kendi fotoğrafını yanmış yüzünden dolayı ve kendini yakışıklı bulmamasından dolayı göndermeye cesaret edemez ve baraj inşaatında sürgüne gönderilen, hiçbir şekilde anlaşamadığı sorumsuz fakat yakışıklı genç Tarık’ın fotoğrafını gönderir.
Nehir’in baraja gelmesiyle; iyi ile kötünün, doğru ile yanlışın birbirine karışacağı hem ruhsal gerilimler hem de gelgitler yaşamaya başlayacak, aşkı için her şeyi göze alabilecek tehlikeli bir aşığa dönüşecektir.

Biran Damla Yılmaz / Nehir
Nehir; 25-30 yaşları arasında, genç ve güzel bir kadındır. Yetimhanede büyümüştür.Kimmsesi yoktur,
Güçlü duruşunun arkasında son derece duygusal ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Genç yaşında Zerrin ile tanışmıştır ve onun himayesine geçmiştir. Zerrin bir dolandırıcıdır ve Nehir’e de dolandırıcılığı öğretmiştir.Zerrin Nehir’e bakmıştır üstünde emeği vardır ama dolandırıcılık yaptirtiyor ve sürekli sana ben baktım yapacaksın diyip kızın canını sıkmakta.
Nehir bu işte çok yeteneklidir. Ancak yaşadığı bu sahte hayattan ve dolandırdığı insanlara verdiği zarardan dolayı aşırı derecede mutsuzdur. Kendi olabildiği ve mutlu hissettiği tek anlar ise; bir arkadaşlık sitesinde, fotoğrafını dahi görmeden yazıştığı Nazım ile geçen zamanlarıdır. Tek dostu kendisinden yaşça çok büyük olan üst kat komşusu şair Orhan’dır. Orhan’ın kalbinin sesini dinle sözüne kulak verir ve Nazım’ı tanımak için yanına baraj inşaatına gider. Burada yaşayacakları ve üstüne de kendi hayatının gerçeklerinden bir türlü kurtulamaması onu çok zor durumlara düşürecek.

Burak Yörük / Tarık
Tarık; 25-30 yaşlarında yakışıklı, çekici, karizmatik, kadınlar ve ilişkiler konusunda uzman sayılabilecek hem bilgiye hem yeteneğe sahip biridir. Sözcükleri kullanmadaki başarısıyla elde edemeyeceği kadının olmadığına inanır. ki zaten öyle de. Zamanını tavladığı zengin kadınların hayatlarına ortak olup paralarını yiyerek lüks içinde geçiren biri. Sorumsuz ve vurdumduymazdır. Aşka inanmaz.Kimseyi takmaz,
Duygusallığı ve romantizmi sadece amacına ulaşmak için kullanır onun dışında normalde duygusuz biridir. Kadınlar ve lüks yaşam tutkusu Tarık’ ı esir almıştır,
Ancak parasını harcadığı bir kadının tekinsiz babası onu fark eder ve hem kızından uzaklaştırmak, hem de kızından yediği paraları geri ödetmek için onu sahibi olduğu baraj inşaatına gönderir. Nazım ustanın himayesine emanet eder. Tarık ait olmadığı bu ortamdan kaçmaya çalışır ancak tüm yollar Nazım’a çıkmaktadır. Nazım ile bir üstünlük mücadelesi başlar. Ve sonunda alacağı intikam ayağına gelir. Nazım yazıştığı kadına Tarık’ın fotoğrafını göndermiştir. Tarık’tan iki günlüğüne yerine geçmesini ister. Bu durumu kendi konforuna kullanan Tarık, süreç içinde Nehir’e olan hislerinin aşka dönüşmesi her şeyi kötü yola sokacaktır. Aşk ile ilk defa karşılaşan, üstelik bunu bir başkasının sevdiği kadına karşı hisseden Tarık için bildiklerini unuttuğu yeni bir macera gelmekte.

Sumru Yuvrucuk / Zerrin
Zerrin; orta yaş üstü, son derece çekici, karizmatik ve zeki bir kadındır. Hayatını dolandırıcılık yaparak geçirmekte. Sürekli amacına ve hedefine göre değişen ekip arkadaşları var ama sadece Nehir onun vazgeçilmezidir.Cünkü Nehir e o bakmıştır Ona karşı bir anne içgüdüsü ile hareket etmekte. Kendisi için hem iyi bir ortak hem de iyi bir yoldaştır. Genç yaşta bir evlilik yapmış ama sevdiği adam tarafından hamile haliyle terk edilmiştir. Bu yüzden kimseye karşı bir bağlılık asla hissetmez. Hayata karşı tek başınadır tabi birde yoldaşı Nehir vardır her işi birlikte yapar. Güçlü ve kararlı bir yapıya sahip. Duygusallıktan pek hoşlanmayan biridir Gerçekçi ve net düşünür. Nehir’in işi ve kendisini bırakma kararı onun için yıkımdır. Ne yapıp edip Nehir’i geriye döndürmeye çalışacaktır.

İman Casablanca / Zahra
Baraj inşaatında çalışan aşçı Halil’in karısıdır. 20-25 yaşları arasında genç, güzel ve alımlı bir kadındır. Flörtleşmeyi çok sever. Barajdaki tüm erkeklerin göz hapsinde olan biri. Bu durumu kocası Halil de fark etmekte ama Zahra kocasını parmağında oynatmaktadır. Evliliği formalite evliliğidir. Kocası Halil’e karşı bir aşk, bağlılık hissetmemekte. Barajdan kurtulma hayalleri kurar. Bu hayallerine ulaşmak için ilk anda gördüğü beğendiği Tarık’ı kullanmak istiyor. Zamanla Tarık’a saplantılı bir aşk hissetmeye başlayacak ve Tarık, Nehir aşkı için ciddi bir tehlike oluşturacaktır.

 

Baraj Dizisinin 3.Bölüm Fragmanını Aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir