Avlu Dizisi Konusu Oyuncuları ve Fragmanı

Avlu Dizisi Konusu Oyuncuları ve Fragmanı

Avlu Dizisi, yönetmenliğini Yüksel Aksu’nun yaptığı dram türündeki televizyon dizilerinden biridir. İlk bölümü 29 Mart 2018 tarihinde Star TV’de yayımlanmaya başlamıştı. Dizinin baş rolleri arasında Nursel Köse,Demet Evgar Ceren Moray ve Kenan Ece yer almaktadır.
Avlu Dizisi Avustralya yapımı olan
Wentworth dizisinden uyarlanmıştır. 2 sezon boyunca perşembe akşamları yayımlanan Avlu dizisi, 30 Mayıs 2019 tarihinde ve 44. bölümünde sezon finali yapmıştı. Tekrarlarını Netflix Dizi ve Film platformu üzerinden de yayımlanmaktadır, izleyebilirsiniz.

AVLU’NUN KONUSU

Yılların sağır kaldığı adaletini kendi kendinr sağlamaya çalışmış bir kadının ceza evine girmesini konu alıyor. “Avlu” kendi özgürlüğünden vazgeçmek zorunda kalan bu kadınların 3.sayfa haberlere yansımayan, mutsuzluklarının acı ile yarıştığı Karakuyu’da kendi düzen ve kendi hukuklarına karşı verdikleri yaşam mücadelelerini de konu alıyor.

AVLU DİZİSİ OYUNCULARI

 

  • DENİZ DEMİR – Demet Evgar

Hoş,dikkat çeken ayrica da çok akıllı bir kadın. Üniversite okurken , genç ve bir müzisyen olan Hakan ile tanışıyor. İlk görüşte birbirlerine âşık oluyorlar. Kısa bir süre sonra ise hemen evleniyorlar ve sonrasında kızları Ecem doğuyor. Koca şiddeti ise işte ondan sonra başlamakta.

  • AZRA KAYA – Ceren Moray

Alkolik bir anneye sahip ayrıca annesinin bu problemi yüzünden onları terk eden bir babanın da kızı. Kocasının gidişinden kızını sorumlu tutmuş bir annenin kızı da diyebiliriz. Azra’nın beynine asla silinmeyecek iki cümle armağan etmiş buna bakalım : “Sen doğmasaydın, baban beni hep severdi… Senin yüzünden gitti…” Şimdi ise cezaevinde sözü geçen iki ağadan biri.

  • KUDRET ÖZTÜRK – Nursel Köse

Baya zeki bir kadın kendi. Her adımını ince eleyip sık dokuyarak atar ve çok dikkatlidir. Stratejiktir ve çok az konuşuyor. Onun lafları insanı mıhlayacak güçte. Çok erken yaşta babasız kalmış. Kötü yola düşmenin sınırından dönmüş ve de adım adım kendine bir imparatorluk kuran biri. Cezaevinin hem korkulan hem de nam salmış ağalardan biri.

  • MURAT ÜNAL – Kenan Ece

Dürüst,ahlaklı,güvenilir, uyumlu, saygılı birisi.Babası ve Annesi Almanya’da çalışıyorlarken, İstanbul’da akrabaların yanında büyümek zorunda kalmış biri. Bu terk edilme duygusu Murat’ı gençlik yıllarında tamamen alkole itmiş. Murat tam dibe vuracakken hayatına hiç beklemediği bir anda Nihal girmiş ve Kaybettiği bütün özgüvenini Nihal’le olan ilişkisiyle onarabilmiş. Murat için Nihal hep özlemini çektiği ailesi olmuş diyebiliriz.

  • HASRET ŞENGÜL – Ayça Damgacı

Kendinden beklenmeyecek kadar çokça güçlü olan Hasret’in her zaman biraz aklı kıt derece. İlkokulu üçüncü sınıfta bırakmış, annesiyle su ve mendil satmaya başlamış. Hapis hayatı ise kıskançlıkla başlamış. Platonik aşkıyla evlenen bir arkadaşını öldürecek şekilde dövmüş. Başta çok yatarı yokmuş ama içer de hiç uslu durmadiği için uzamış. Normal hayatında görmediği sevgi ve saygıyı içer de tattığı için çıkmak için de pek can atmıyor.

  • JALE ŞAHİN – Şeyla Halis

Jale, hükümlülerin temsilcisi ve tutkulu. Genel olarak kimi görse herkese şefkat gösteren, yumuşak, eğitimli biri. Azra’nın çetesine bağlı ama. Ceza evine girmeden önce bir bankada müdürmüş ve Alkol kumar bağımlılığı yüzünden zimmetine para geçirmiş ve bunun üzerine suçüstü yakalanmıştır.

  • ECEM  DEMİR – Eslem Akar

18 yaşında ve lise son sınıf öğrencisi. Sürekli ve sürekli tanık olduğu aile içi şiddetin bir diğer kurbanı diyelim. Bu ise onu içine kapanık biri yapmış ve o da kendini derslerine vermiştir.

  • ÖZLEM BALABAN – Onuryay Evrentan

Özlem doğru ve kolay karar veremeyen, tutuk ve hiç öz güveni olmayan biri. Bu nedenle yıllardır müdür yardımcısı kendisi. Bir türlü müdür olamamış ve Annesi ile birlikte yaşıyorlar. Annesi tam bir kontrol delisi diyebilirim. Nefes bile aldırmıyor kızı Özlem’e. Bu yüzden ise hiçbir zaman düzgün bir sosyal hayatı veya erkek arkadaşı olmamış.

  • ALP ÖZTÜRK – Denizcan Aktaş

Kudret’in oğludur. Çok paranın ve iktidarın içine doğmuş. Yaşıtlarıyla kolay kolay iletişim kuramayan, mesafeli ve soğuk biri. Hayatındaki dönüm noktası 15 yaşında iken annesinin kendi gözünün önünde işlediği cinayet olmuş. Annesi ise bu cinayeti haklı çıkarmak için oğlu Alp’in beynini yıkamış ve bu olay da onu annesinin sözünden çıkamayan biri haline getirmiştir.

  • MELİS ERSOY – Deniz Barut

Cezaevinin psikologudur kendi. Şimdiye dek yaptığı her şeyde çok başarılı olmuş biridir bunun nedeni annesi. Annesi için Melis bir çocuktan çok bir proje olmuş diyelim. Gideceği okuldan edineceği arkadaşlara kadar tüm kararları hep annesi almış. O da bu seçimlere itiraz etmeden her şeye uymuş. Başarısız olmak ise onun en büyük kabusu. Melis, cezaevinin isminin tersine cezalandırmaktan çok insanları topluma nasıl kazandıracağını veya nasıl kazandıran bir kurum olması gerektiğine inanmaktadır.


TÜR; Dram
SENARIST: Ahmet Yurdakul
YÖNETMEN; Yüksel Aksu Şafak Bal Hülya Gezer.
BAŞROL; Nursel Köse Demet Evgar Ceren Moray Kenan Ece
ÜLKE; Türkiye
DİLİ; Türkçe
DİZİNİN SEZON SAYISI; 2
BÖLÜM SAYISI; 44
Yapım ile ilgili,
MEKAN; Istanbul
YAPIMCI;Hayri Arslan
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ; Veysel Terşahin
GÖSTERİM SÜRESI;120-130 dakika
Yayın Bilgileri hakkında;
Kanal;
Yayın Tarihi; 29 Mart 2018 – 30Mayıs 2019
Durumu; Sona erdi.

Tam Oyuncu Kadrosu ise şöyle;
Demet Evgar
Nursel Köse
Ceren Moray
Kenan Ece
Eslem Akar
Deniz Barut
Onuryay Evrentan
Şeyla Halis
Ayça Damgacı
Denizcan Aktaş

AVLU DİZİSİNİN FRAGMANINI AŞAĞIDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir