Atiye: 2. Sezon Fragman İzle

Herkese merhaba dizi severler,

Atiye dizisi izleyen herkesini beğenisini kazandı. 27 Aralık’ta ilk sezonu ile izleyici karşısına çıkan Atiye gizemli ve sürükleyici hikayesi ile kısa sürede çok sayıda kişi tarafından izlendi. Netflix’te yayınlanan Atiye’nin oyuncu kadrosunda kimler var konusu nedir, ve Atiye 2. sezon yayınlandı mı? bunlara bakalım.
Atiye dizisi1. sezonu ile olay oldu, 8 bölüm oynadı ve sosyal medyada kısa sürede binlerce yorum aldı.Mehmet Günsür ve Beren Saat’in başrollerin de olduğu Atiye dizisi Netflix’in 2. dizisi olmayı başardı.
Netflix’in ikinci Türk dizisi olan Atiye izleyeci karşısına çıkatı ve Atiye 27 Aralık’ta 1. sezonunu yayınladı. Kısa sürede beğenileri toplayan ve 2. sezonu heyecanla beklenen dizi ile ilgili ayrıntıları makalemizde görebilirsiniz.
Bir ressam Istanbul’da, çıktığı kişisel yolculukta Anadolu’da bulunan arkeolojik bir alana dair evrensel sırları ve bu alanın kendi geçmişiyle ilişkisini ortaya çıkarır. Şengül Boybaş tarafından kaleme alınan “Dünyanın Uyanışı” adlı kitaptan esinlenerek hazırlanan atiye dizisi güzel ve genç ressam Atiye’nin mistik ve sürükleyici hikayesini konu alıyor.
Bu Dizi, İstanbul’da mükemmel bir hayat süren güzel ve genç bir ressam olan Atiye’nin hayatını konu almakta. Atiye’nin yakışıklı bir sevgilisi ve sevgi dolu bir ailesi vardır.Ayrıca, ilk bireysel sergisini açmak üzeredir. Ancak kusursuz olan bu hayatı, dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe de yapılan bir keşif nedeni ile değişmenin eşiğindedir. Erhan adındaki bir arkeolog, burada yaptığı kazıda bir sembol buluyor ve bu sembol, Atiye ile Göbeklitepe arasında son derece gizemli bir bağlantı olduğuna işaret aslında.Bunun üzerine Atiye bu antik harabelerde saklı olan sırların peşine düşecektir.Ve geçmişini tamamen değiştirecektir.
Atiye dizisini televizyonda yayınlanmıyor.  Diziyi izlemek için Netflix üyeliğinizin olması şart.

ATİYE DİZİSİ OYUNCULARI

  • Mehmet Günsür – Erhan
  • Beren Saat – Atiye
  • Melisa Şenolsun – Cansu
  • Metin Akdülger – Ozan
  • Civan Canova – Mustafa
  • Başak Köklükaya – Serap
  • Hazal Türesan – Hannah
  • Meral Çetinkaya – Zühre
  • Tim Seyfi – Serdar
  • Cezmi Baskın – Öner

ATİYE DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Atiye’nin dizi çekimleri genel olarak Göbeklitepe’de geçmekte. Göbeklitepe, Şanlıurfa il merkezinin içinde yaklaşık olarak 22 km kuzeydoğusunda, Örencik Köyü yakınlarında yer alan bu dünyanın bilinen en eski kült yapılar topluluğudur aslında. Bu yapıların ortak özelliği, T biçiminde olması ve 10-12 dikilitaş yuvarlak planda dizilip araları taş duvarla örülmesi dir. Bu yapının merkezinde ise bundan daha yüksek boyda iki dikilitaş karşılıklı olarak yerleştirilmiştir. Dikilitaşların çoğu üzerinde el,kol ve insan ayrica çeşitli hayvan ve soyut semboller, oyularak veya kabartılarak betimlenmiştir. Söz konusu olan motifler yer yer bir süsleme olamayacak kadar yoğun bir şekilde kullanılmıştır.
Atiye 1. sezonu 8 bölüm olarak izleyici ile buluşturdu ve 2. sezonu da heyecanla beklenmeye devam etmekte. 2. sezon için ise henüz tarih belli olmadı. Eylul ayında başlayacak.
Netflix ilk sezonda gösterdiği büyük başarının ardından, ikinci sezonu 2020 yılı Eylül ayında yayına girecek olan Atiye’nin final ve 3.sezonu için onay aldığını duyurdu. 3. sezon çekimlerinin de önümüz deki aylarda başlaması planlanıyor.Atiye tv de yayınlanmıyor izlemeniz için netflix üyesi olmanız şart.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir