Aile Arasında Filmin Konusu Oyuncuları ve Frağmanı

33 hafta kaldığı vizyonda 5.289.051 kişi tarafından izlenen Aile Arasında filminin Imdb puanı 7,7 olarak belirlenmiş durumda.
Aile Arasında, Ozan Açıktan tarafından yönetilen ve senaryosunu Gülse Birsel’in yazdığı komedi türündeki Türk filmi. Filmin başrollerinde Engin Günaydın, Demet Evgar, Erdal Özyağcılar, Devrim Yakut, Fatih Artman, Şevket Çoruh, Gülse Birsel, Derya Karadaş, Su Kutlu ve Ayta Sözeri yer almaktadır. Film, 1 Aralık 2017’de vizyona girdi.
Aile Arasında filmi, komedi tarzında yerel bir filmdir. Filmde ana konu 20 yılı aşkın süren evlilikleri aynı zamanda sona ermiş bir kadın ve bir erkekten oluşmaktadır. Fikret isimli naif bir adam ile Solmaz isimli kadın hiç beklenmedik bir anda tanışır. Tanıştıktan sonra da olaylar şekillenmeye başlar.
Solmaz, bir kız annesi olan kadındır. Solmaz’ın kızı ani bir kararla Adanalı erkek arkadaşı ile evlilik kararı alır. Bu durum Solmaz’ın hoşuna gitmemektedir. Bunun sebebi ise kültürden dolayı düğünde oluşabilecek sorunlardır. Fikret ve Solmaz bu probleme çözüm bulmak için birlikte hareket eder ve duyguları yoğunlaşmaya başlar. En büyük istekleri düğünü aile içinde kazasız belasız halletmektir.
Oldukça heyecanlı ve gülünç olan film izleyicileri tarafından memnuniyetle karşılanmıştır.
Aile Arasında filmi sinemada yoğun ilgi görmesinin ardından izleyemeyenler ve tekrar izlemek isteyenler için televizyonda da seyirciler için buluşuyor;
Fikret ile eşinin arası bozulmuş ve ayrılmışlardır ve Fikret, Solmaz ile tanışır.
21 yıllık ilişkileri aynı gün noktalanan nevrotik Fikret ile müzikhol vokalisti Solmaz komik bir tesadüfle tanışır.
Solmaz’ın kızı Zeynep, ailesi hakkında yalan söylediği Adanalı erkek arkadaşı Emirhan ile evlenmek istemektedir. Fikret’e Solmaz’ın emniyet müdürü babası rolünü yapması teklif edilir. Aile arasında yapılması düşünülen düğün, damadın ailesinin isteğiyle büyür. Fikret, hayatının rolünü canlandırmak durumunda kalır. Bu ekip düğün hazırlıkları boyunca silahlı, geleneksel, kebapçı zinciri sahibi Adanalı aileyle anlaşabilecek ve bu düğün bir terslik çıkmadan yapılabilecek midir? Muhteşem Kadrosu, hız kesmeyen mizahıyla film, izleyiciye akıllardan çıkmayacak bir komedi vaat ediyor.
Filmin çekimleri yedi haftada tamamlandı.
Çekimler 2017 yılında yapıldı.
Bu güzel komedi filmi İstanbul’un özel semtlerinden biri olan Cihangir’de çekilmiştir. Çekimlerin bir bölümüne Adana’da devam edildi. Filmin vizyona giriş tarihi ise 2018’in Ağustos ayıdır. Film vizyona girdikten sonra tam olarak 33 hafta vizyonda kalmayı başarmıştır.
Film, pek çok izleyici tarafından beğenilmiştir. İzleyicilerin bir kısmı olumsuz yorum yapsa da geneli olumlu sözler sarfetmiştir.
ENGİN GÜNAYDIN -FİKRET
21 yıllık eşi tarafından aniden terk edilen, asla yalan söyleyemeyen, nevrotik, tedirgin bir adam.
DEMET EVGAR – SOLMAZ
Fikret gibi 21 yıllık müzisyen sevgilisi tarafından terk edilen müzikhol vokalisti. Zeynep’in annesi.
GÜLSE BİRSEL – MİHRİBAN
Fikret’i boşayan karısı. Gülse Birsel, Aile Arası’ndaki karakteri için “Mihriban çok fena bir insan. Yakın olmak istemeyeceğimiz biri” tanımını yapmıştı
SU KUTLU- ZEYNEP
Solmaz’ın kızı. Üniversitede okuyor. Emirhan ile sevgili ve evlenmek istiyorlar
DERYA KARADAŞ – LEYLA
Solmaz’ın arkadaşı, güzellik uzmanı. Şuursuz bir kadın, ancak ekstra bir iyi niyet var.
Engin Günaydın – Fikret “Fiko”
Demet Evgar – Solmaz
Erdal Özyağcılar – Haşmet Kurt
Devrim Yakut – Mükerrem Kurt
Fatih Artman – Emirhan Kurt
Şevket Çoruh – Necati “Neco” Balcılar
Gülse Birsel – Mihriban
Derya Karadaş – Leyla
Su Kutlu – Zeynep Balcılar
Ayta Sözeri – Behiye
Devin Özgür Çınar – Gülümser Kurt
Deniz Hamzaoğlu – Kahraman Kurt
Rıza Akın – Selahattin Aladağ
Arif Erkin – Dede
Erdal Cindoruk – Ruhi
Ünal Yeter – Okan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir